Salash
novinky

fotky
texty
kapela
MP3
saláti
články
kontaktN O V I N K Y

 

INFORMACE O DEBUTOVÉM ALBUM "STUPID" NAJDETE V SEKCI MP3 spuštěny stránky kytarysty Tomáše Vondráčka
Tyto stránky (tommypage.borec.cz) mapují to, co mám rád, tj. v mém případě hudbu. Moji hudbu, mé hudební aktivity - odkazy na stránky skupin ve kterých hraji či s kterými spolupracuji, mé zkušenosti, postřehy, postřehy jiných muzikantů, fotografie, texty, přibudou MP3, videa, tabulatury apod.

Tomáš Vondráček

 přidány fotky
Připravili jsme pro vám několik fotek. Mrkně te se na ně - FOTO

 Melodie na Nokie + hlasujte pro JESUS PURAS
Připravili jsme pro vaše mobilní miláčky dvě melodie(Nikotý a School). Najdete je v MP3. V sekci Kapela se "Salash v datech" rozrostla o nějaké ty zápisky. Také rubrika koncerty byla doplněna "zatím" jen o odehrané koncerty - plánované koncerty tam budou co nevidět. Další obměny webu budou přicházet, takže pokud máte nějaké nápady nebo připomínky napište na salash@salash.cz. Nakonec jsem se chtěl jenom zmínit o tom, že Davidova kapela JESUS PURAS se dostala do soutěže festivalu Rock For People "udělej si svůj festival 2003". Takže pokud je chcete podpořit hlasujte.

 od 17.března 2003 stránky opět v provozu!
Po téměř půl roční odmlce se zde budete moci opět dočíst novinky ze skupiny Salash. Plánované koncerty budou přidány v průběhu několika dní.

 Od října máme novou definitivní sestavu
Tomáš - kytara, David - baskytara a zpěv; a nově příchozí Mirek Broum - hlavní zpěv a druhá kytara, Loos Fjördstrom - bicí. Mirek přišel z kapely Stain, se kterou jsme se tak sloučili pod naším názvem. Už měsíc zkoušíme nový repertoár a první vystoupení bude v pátek 1.listopadu v pražském klubu Mlejn kde budeme hrát před kapelou Vypsaná Fixa. Děkujeme všem kteří nám zachovali přízeň a psali i během, nucené několikaměsíční pauzy zaviněné odchodem Odřeje, za kterého jsme dlouho nemohli najit adekvátní náhradu. Diky a přijděte do Mlejna. David

 22. června hrajeme v Rock Café, Praha
Naše další vystoupení se chystá na 22. června v Rock Café v Praze v rámci akce Grunge Party.

 13. května 2002 - Jaké to bylo v Havlbrodu?
Tak po delší době jsme opět jeli na pořádný koncert. Čas před ním jsme strávili horečnatým zkoušením. Hlavně jsme se snažili udělat co nejvíce písniček z nového repertoáru a také nacvičit co nejvíce z nich + pár starších s Mirkem Broumem, který je teď naším novým druhým kytaristou a spolu s Davidem zpívá. Je to nezvyk, že jsme v pěti, ale zase to přispělo ke kvalitě hudby. Dalším členem Salashe je obytný karavan, který David získal od svojí rodiny, takže jsme na koncert razili s vlastním bejvákem. Byl to fajn pocit, když jsme před koncertem mohli poslední chvíle soustředění ležet v karavanu. Čekali jsme docela dlouho, protože jsme dle domluvy hráli po Kryštofovi, asi v jedenáct večer. Začátek našeho vystoupení, či spíše závěr produkce Kryštofa, byl zakalen několikanásobným výpadkem elektřiny, což odradilo část publika, které se odebralo domů, nedoufaje, že se závadu podaří odstranit. Po dvaceti minutách od odchodu Kryštofa z pódia se nám však nakonec podařilo spustit. Byli jsme trošku nervózní, je fakt, že delší koncertní pauza byla na nás cítit, ale postupně, hlavně díky podpoře zbylých lidí v klubu, rozběhnout pořádný rachot. Zpestřením bylo nečekané vystoupení fanynky, která se rozhodla, že si s námi zazpívá, což za mohutného povzbuzování lidí v sále také provedla. Své vystoupení ukončila motivem z pohádek o včelích medvídcích, my jsme pak dohráli naši píseň Pohádka a pak nastalo něco nečekaného - lidé si vyžádali přídavek, tak jsme sjeli Cobaina. Fakt díky. Pak už jenom cesta domů, která byla pro Davida - řídiče - totálním utrpením - museli jsme jet kvůli karavanu pomalu, takže jsme dorazili domů až v šest ráno. Každopádně to ale stálo za to.


 25. dubna 2002 - Salash na majálesu VŠE
Naše první letošní vystoupení bude 3. května v rámci Majálesu VŠE. Měli bychom hrát v klubu Blanice, někdy po 9. večer ... spíš ale později. Počítáme s tím, že představíme už několik věcí z našeho nového repertoáru, chybět nebudou ani starší věci. Tak zatim.

 15. dubna 2002 - Salash 11. května v Havlbrodě + pár klepů z UZI
Dnes jsme potvrdili náš koncert v Havlíčkově Brodě, kde bychom měli vystoupit 11. května po kapele Kryštof (nikoliv tedy 18. května jak jsme uvedli dříve). Bude to zřejmě jedno z našich prvních vystoupení letos - je třeba vzpomenout na 21. dubna, kdy jsme se náhodou všichni sešli na koncertu jiných kapel v pražském klubu UZI. Hrála tam i Davidova kapela Jesus Puras (
www.puras.cz) a Vaškova kapela Schmidli boys. Už ani nevíme koho to napadlo, ale po vystoupení Jesus Puras, najednou nastoupila na pódium Salash a zahráli jsme si i s Ondřejem Nikotýn. A to tehdy asi rozhodlo, že se k nám Ondřej vrací. Je to takový dobrý holub. Nechte si chutnat, pokud právě oběd máte.


 14. dubna 2002 - Salash se vrací k původní sestavě!
Tak snad už se nám konečně podařilo vyřešit všechny problémy a od minulého týdne jsme začali opět zkoušet s Ondřejem. Po 9 měsících nucené přestávky, kdy jsme se snažili najít za něj náhradu, se Ondřej rozhodl, že se do kapely vrátí. K jeho rozhodnutí přispěl i odchod Vaška Tupého, se kterým jsme již nazkoušeli nový repertoár, ale v rozhodující chvíli Vašek nemohl pokračovat vzhledem k rozsáhlým rodinným problémům. Bohužel jsme kvůli těmto událostem museli zrevidovat náš program - doposud nedošlo k uzavření smlouvy s vydavatelstvím o re-edici desky a zároveň jsme byli nuceni zrušit drtivou většinu koncertů z našeho turné, které jsme měli rozjet v květnu. Věříme, že s návratem k původní sestavě se nám podaří maximálně dohnat časovou ztrátu. Snad se podaří i dotáhnout do konce smlouvy s vydavatelsvím a pro vysvětlení musíme uvést, že deska mohla už dávno znovu vyjít, kdyby nebylo nepřekonatelné byrokracie, kterou vytváří Ochranný svaz autorský, neboli OSA. Takže nám držte palečky, děkujeme všem, kteří nás svými e-maily podpořili a ještě odpověď na některé dotazy: deska z původní edice je k dispozici, pokud nám napíšete mailík. Závěrem ke koncertům: uděláme maximum pro to, abychom secvičili nový program do 18. května, kdy byste nás mohli vidět v Havličkově Brodě po kapele Kryštof. Saláti

 2002 ... novinky a díky ...
Moc díky všem lidičkám, kteří nás podpořili a zakoupili si platňu Stupid. Ozaj vďaka! Deska by měla znovu vyjít v průběhu příštích týdnů u velkého hudebního vydavatelství, které však slíbilo zachovat vše v původní podobě, a to včetně ceny, která nepřekročí 199,- korun! Bonba! Pokud byste měli zájem ještě o "první vydání" za nižší cenu, mrkněte na MP3, kde jsou instrukce jak se k albu dostat. Dál...

Od února chystáme opět denní update našich stránek.

K re-edici desky bude také věnováno naše turné Jaro - Léto 2002, které právě chystáme (usilovně!). Doufáme, že bude alespoň tak velké jako to loňské, kdy jsme odehráli na 70 koncertů.

Dochází zároveň ke změnám ve složení kapely (bohužel): Ondřej se vzhledem ke svému zaměstnání (ukájí se s TV kamerou v různých pořadech) už nemůže dál věnovat bicím (zatím je leští David) a museli jsme tedy bohužel hledat náhradu / substituci. Po delší době (3 měsíce - hrůza) se nám to snad podařilo, máme některé kandidáty a jakmile padne rozhodnutí, dáme vědět. Snad příští týden. Není to tak jednoduché nahradit někoho, kdo s váma 3 roky hraje. Nu což, olupte.

Zároveň se rozrosteme (ale nikdo neotěhotněl) - protože už máme přichystán nový repertoár (zatím asi 13 věcí), přibereme ještě zpěváka / vřískala Honzu Gajdoše. Honza produkoval Stupid a zpěvem se živí profesionálně (u Karlova mostu ..... zpívá v muzikále Johanka z Arku). Stál u zrodu první Davidovy kapely na Moravě (se menovala Zmetu) a dalo by se snad i říct, že se spíš do kapely vrací (jako holubi), než že do ní nově přichází. Díky tomu se David bude moci chopit druhé kytary a snad i na ni bude hrát, no a spolu s Honzou bude zpívat. Takže věříme, že i naše koncerty budou o to živější, až nevíme, jestli budeme vůbec dech popadat.

 SOUTĚŽ: ... jak to bylo a jak to bude?
To máte tak: když jsem nemohli updatovat stránky, tak jsme nemohli ani vyhodnotit soutěž, kterážto měla skončit v čase nyní již takřka archaickém. Tudíž jsme museli řešiti, co s tím jako udělat. Vyhlásit vítěze několik měsíců po uzávěrce není moc yntelygentní, a proto jsme vymysleli toto rozhřešení: všichni, kteří nám do soutěže napsali, jsou zaznamenáni a budou předvoláni při příštím kole, kteréžto odpálíme jakmile vejde ve známost rozpis našeho turné. Budou tedy soutěžiti v nultém kole 2002 o lístky na koncerty, tak jako tomu bylo zvykem v tom roce s jedničkou na konci. Doufáme, že tak je to fér. Soutěž tedy bude a bude jak budou nové koncerty, kde doufáme, budete vy a my. Saláti

 SALASH ŽIVĚ V TV3!
V pondělí 30. července bude Salash od 16.30 hostem TV3 v pořadu Trojka. Měli bychom tam být celou hodinu, počítáme s tím, že předvedeme nějaké unplugged verze našich písniček. Tak se koukejte koukat!

 MALÉ SEVEROMORAVSKÉ TURNÉ + SOUSTŘEDĚNÍ
Od 4. do 12. srpna odjíždíme do Jesenického klubu Biograf, kde se hodláme zavřít a dávat dohromady nový materiál. V rámci soustředění odjedeme co nejvíce koncertíků v okolí, více informací je v rubrice koncerty. Doufáme, že i přes prázdniny bude co nejvyšší účast, chceme to udělat hodně odlehčené, klidně si s vámi zajamujem, když budete mít chuť. Těšíme se na vás na Severní Moravě.

 KŘEST ALBA STUPID PROBĚHL 28. ČERVNA, PRAHA, ROCK CAFE - TAHÁK FEST.

ALBUM STUPID JE HOTOVO A PRÁVĚ SE VYRÁBÍ V GRAMOZÁVODECH V LODĚNICÍCH. Mixáž proběhla za velmi brutálního tempa. Pořád jsme něco vylepšovali, takže nakonec jsme mixovali dvakrát tak dlouho než jsme původně chtěli. Přijďte na křest...

CD STUPID - DEBUTOVÉ ALBUM SKUPINY SALASH

4. června jsme po pečlivé přípravě vyrazili na desátou ranní do Studia Hostivař v Praze, kde vládne mág Zdeněk Šikýř. Po tajuplné cestě lesy továren a džunglí dopravní špičky, jsme dorazili až na místo. Cestou jsme ještě vyzvedli špičkové a super drahé bicí Sonor, které jsme si pro účely alba Stupid vypůjčili. Studio Hostivař dobře známe, točili jsme tam už singl 1999. Přesto jsme se nevyhnuli některým překvapením. "A kdo je tohle?," tázal se David udiveně Tomáše, vida neznámého človíčka za mixážním pultem. "To je von vole, von se vostříhal,"odvětil Tomáš, čímž vyřešil záhadu - Zdeněk Šikýř skutečně po snad dvaceti letech (To jsme byli ještě v peřince!) shodil svoji hřívu. Málokdo tušil, jaký impuls to bude pro další natáčení! Začali jsme zvučit bicí. Ondřej si dal opravdu záležet, zatímco ostatní hrůzou o utíkající čas šíleli... Odpoledně jsme začali natáčet. Původní myšlenku odehrát vše naživo a bez kliku jsme rychle opustili. Pro ty co neví, co je to klik - klik je vlastně metronom, laicky řečeno. Pro ty co neví, co je metronom - dělá to do rytmu tik tak. Těm co neví co je rytmus a myslí si, že tik tak jsou bonbóny nechávám slovníky naučné... (pokus o vtip). Vše se odehrávalo za velmi odborného a zkušeného vedení Honzy Gajdoše, kterýžto je znám např. svým působením v muzikálu Johanka z Arku. Jinak je to kamarád Davida z jeho první kapely - a tak jsme při natáčení čelili souboji tří Pražáku a dvou Moraváků, z Hradišča. Moravská větev nicméně se svou klikací teorií uspěla a postupně začal Honza produkční otěže třímat v rukou stále pevněji. Tomáš se však nechtěl nechat zahanbit, a tak lze Stupid bezesporu považovat za nadnárodní počin. Ondřej mezitím nahrával a nahrával, lámal paličky a nadával, my mu taky nadávali a tak dokola - až jsme v úterý večer prohlásili, že bicí by tedy byly. Tomáš, přestože bylo po desáté, a to už by měl dávno spát, se rozhodl začít s kytarou. Šlo mu to hezky a ve čtvrtek v 10 s modrými kruhy pod očima svou performaci zakončil. Byl to obdivuhodný výkon, pro který použil 5 kytar různých značek, typů a kvality a nevynechal ani Davidovu stařičkou Jolanu Tornádo, rokem výroby 1962. Po něm nastoupil Vašek. Vašek vlastně natáčel basu průběžně, někdy i s Ondrou, někdy s Tomášem... Ve čtvrtek v 10 večer došlo i na do té doby velmi veselého Davida, který celý týden požíval tabletky Homeovox - musel si spravit porouchané hlasivky, které si před týdnem zlikvidoval na koncertech v Jeseníku a Králikách. Původně jsme měli, snad kromě Tomáše, obavy ze zpěvu ve studiu - David má dost specifický hlas a barvu. Došlo však na Tomášova slova - nikdo mu nevěřil, když říkal, že se Davidova zpěvu ve studiu vůbec nebojí. David za dohledu Honzy nazpíval většinu partů na druhý, třetí pokus a vůbec se nemuselo přistupovat k dnes běžné chemii. Pak se ujal žezla ďáběl Honza a nejen zpěvy okrášlil různými perličkami. Těžko to popisovat, to se prostě musí slyšet... Ve čtvrtek o půl třetí ráno Honza definitně zešílel a začal aranžovat Poklad-Taneční. (David: Konečně jsem pochopil, jak mohl Smetana psát hudbu, když byl hluchý...). Honza seděl s mladým zvukařem Jakubem u mašiny a skládal za sebe akordy a jejich variace. Připravoval úvodní pasáž... Bylo to asi takhle: dej mi tam zvuk X34B5 od třetího taktu, tóny d, fis, a, pak od pátého taktu k tomu přihoď h, ve dvanáctém přidej subwoofer v malé tercce.. Za dvě hodiny byl úvod hotový, aniž se ozval jediný tón... V pátek jsme dodělávali poslední detaily. No, bylo jich požehnaně. Takže - co bude na albu Stupid? Pořadí se ještě může změnit, ale jinak: Eddie Cobain, Hodnej kluk, His.Story, Taneční (Poklad), Tady je něco švédsky, Stupid, Jazda, Úchyl, Kout, Nikotýn, School.

Starší novinky
© 2000-2003 Salash - design by Kleptoman, Kristinka, Hlavis